statystyki szczegółowe

Aktualności

Wieści z obozu przygotowawczego BVB Borussii Dortmund

• autor: szynka1986, 2014-08-04 12:47

BVB Borussia Dortmund rozniosła w meczu towarzyskim trzecioligowy szwajcarski zespół FC Rapperswil-Jona aż 10:0. Po dwa gole zdobyli Pierre-Emerick Aubameyang, Ji Dong-Won i  Ciro Immobile. Po jednym trafieniu dołożyli Henrich Mchitarjan, Adrian Ramos, Mitsuru Maruoka i Jonas Hofmann. BVB Borussia Dortmund zmierzy się w środę 6 sierpnia o godzinie 17:00 ze WKS Śląskiem Wrocław. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim we Wrocławiu. Wśród kibiców będą zawodnicy ASPN VIKING Aleksnadów Kujawski i ich opiekunowie.

Wicemistrzowie Niemiec już w 2. minucie spotkania otworzyli wynik, a na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Ten sam zawodnik pokonał bramkarza rywali trzynaście minut później. Minutę po tej sytuacji było już 3:0. Gola w tej sytuacji zdobył Ji Dong-Won. Podopieczni Juergena Kloppa nie zamierzali zwalniać tempa i w 26. minucie prowadzili już 4:0 po golu Henricha Mchitarjana. Jeszcze przed przerwą trafienie zanotował Adrian Ramos oraz swoją drugą bramkę zdobył Dong-Won. W drugiej połowie trener BVB wymienił prawie cały skład, co nie przeszkodziło w kontynuowaniu strzelania. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu gry na 7:0 podwyższył Mitsuru Maruoka. Później jeszcze dwa gole zdobył następca Roberta Lewandowskiego Ciro Immobile i z rzutu karnego trafił Jonas Hofmann.

Na boisku nie pojawili się ani Łukasz Piszczek ani Jakub Błaszczykowski.

FC Rapperswil-Jona - BVB Borussia Dortmund 0:10 (0:6)
Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 2, 15, Ji Dong-Won 16, 37, Henrich Mchitarjan 26, Adrian Ramos 39, Mitsuru Maruoka 52, Jonas Hofmann 75-karny, Ciro Immobile 56, 89

Skład Borussi w 1. połowie: Langerak - Knystock, Subotić, Ginter, Schmelzer - Kirch - Jojić, Mchitarjan - Ji - Aubameyang, Ramos.
Skład Borussi w 2. połowie: Bonmann - Knystock, Sokratis, Sarr, Guell - Kehl, Bender - Maruoka, Amini, Hofmann - Immobile.

źródło: sport.wp.pl z dnia 03.08.2014 r.